Krynica-Zdrój - Malarstwo

W Krynicy-Zdroju wystawy artystów z różnych dziedzin sztuki można obejrzeć w Małopolskim Biurze Wystaw Artystycznych – Galeria w Krynicy i w Galerii "Pod Kasztanem".

Małopolskie Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria w Krynicy

Galeria powstała w 1997 roku. Organizowane są tutaj spotkania autorskie, koncerty kameralne, wieczory poetyckie oraz spektakle teatralne.  Galeria zorganizowała ponad 70 wystaw indywidualnych artystów z kraju i zagranicy.
Lokalizacja: ul. Piłsudskiego 19


Galeria „Pod Kasztanem”

Galeria „Pod Kasztanem” działa od 1998r. Swoje prace prezentują tutaj artyści z różnych dziedzin sztuki: malarstwo, rzeźba, grafika, poeci.
Klub Twórczy skupiający wszystkich artystów, działający w Krynicy Zdroju przy oddziale Towarzystwa Sztuk Pięknych organizuje wystawy, spotkania autorskie, plenery. Artyści z powodzeniem biorą udział w wystawach konkursowych, tematycznych organizowanych w całej Polsce. Tematyka obrazów najczęściej związana jest z klimatem przepięknego o każdej porze roku Beskidu Sądeckiego. Poezja i muzyka bardzo często towarzyszą wernisażom wystaw.
Krynicki Oddział TPSP powstał w 1988 roku. Zebrania Klubu Twórczego odbywały się w Domu Kultury „Siedlisko”, gdzie również organizowano wystawy okolicznościowe.
Prezesem Krynickiego Oddziału TPSA jest Grażyna Petryszak – malarka, przez ponad 30 lat pracy twórczej brała udział w wielu wystawach, a od kilkunastu lat aktywnie działa na rzecz Krynickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, organizuje wystawy sztuki nieprofesjonalnej, plenery. Jest inicjatorką cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży: „Uwrażliwiać na piękno”.
Lokalizacja: ul. Kraszewskiego 31

 

(Źródło: www.krynica.pl)