Krynica-Zdrój - Centrum Narciarskie AZOTY

  

Centrum Narciarskie AZOTY 
ul. Słotwińska 51A
tel: 18 471 5367 
www.cnazoty.pl

 

Trasa nr 1 - GŁÓWNA

wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem. Trasa przebiega wzdłuż kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 980 metrów o średnim stopniu trudności (czerwona) różnica poziomów na tej trasie to 163m. Ulubiona trasa wymagających narciarzy.
Trasa nr 3 - POD LASEM – wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 1100 metrów o średnim i małym stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla indywidualnych narciarzy jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich. Trasa bardzo lubiana przez narciarzy ze względu na doskonałe warunki śniegowe. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej
Trasa nr 2 - DOOKOŁA ŚWIATA wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem długość ok. 1650m łatwa (niebieska). Długa widokowa trasa będąca ciekawym uzupełnieniem i atrakcją dla osób lubiących spokojną, relaksującą jazdę. Trasa nie jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu. Z tej trasy można również dojechać do wyciągu nr 4. CZWÓRKI
Trasa nr 2a - NA POLANIE wyjazd koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem sztucznie naśnieżana, ratrakowana, długość ok. 1350m Przewidujemy możliwość oświetlenia. Trasa RODZINNA, łatwa (niebieska) przeznaczona do rodzinnych zjazdów i doskonalenia jazdy na nartach. Początkowo biegnie przez las , szeroką nartostradą, potem łagodnie przez widokową, rozległą polanę, następnie łączy się z głównym stokiem i daje wiele możliwości zjazdu pod dolną stację kolejki.
Trasy nr. 8 i 9 - położone są obok wyciągu orczykowego CZWÓRKA Są one dośnieżane i ratrakowane. Długość trasy nr 8 to 650 m, a różnica poziomów - 94m. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone dla początkujących narciarzy oraz do nauki jazdy na nartach , dlatego też często korzystają z nich szkółki narciarskie.
Trasa 5, 6, 7 To trasy narciarskie łączące wyciąg CZWÓRKA z KOLEJĄ KRZESEŁKOWĄ, nie są one sztucznie nasnieżana i przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu – trasy dojazdowe.
Trasa nr 10 - wjazd wyciągiem orczykowym CZWÓRKA długość ok. 750m różnica poziomów 94 m. To najdalej wysunięta trasa na naszej stacji narciarskiej. Nie jest ona przygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu.
Snowpark Obsługiwany jest koleją linową, lub dwuosobowym orczykiem. długość snowparku - 600m. różnica poziomów 120 m, jest oświetlony i zaśnieżony. Znajdziecie w nim: 30 przeszkód jibbowych ustawionych w kilku lajnach o różnym stopniu trudności, oraz profesjonalne skocznie; więcej w zakładce – snowpark.
Beibik Trasa szkoleniowa przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów bardzo łatwa, położona przy małym wyciągu BABY LIFT. Długość trasy to 80 m, jest zaśnieżana, ratrakowana, oświetlona i urozmaicona kolorowymi przeszkodami Kubuś - SKI z licznymi atrakcjami dla dzieciaków. Trasa znajduje się w centralnym miejscu naszej stacji w sąsiedztwie restauracji i placu zabaw ze ślizgawkami, drabinkami itp.

(Źródło: http://www.cnazoty.pl/zima/wyciagi.html)