Piwniczna-Zdrój - Wieża Widokowa na Eliaszówce, Park Węgielnik - Skałki

Gmina Piwniczna-Zdrój zrealizowała projekt pn. „Uatrakcyjnienie szlaku turystycznego Eliaszówka z budową wieży widokowej oraz renowacja i zagospodarowanie parku Węgielnik-Skałki w Piwnicznej-Zdroju” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Czytaj więcej

Piwniczna-Zdrój - Informacja Turystyczna

Informacja Turystyczna mieści się w budynku Miejsko Gminnego-Ośrodka Kultury. Dodatkowo obok wejścia do MGOK znajduje się całodobowy infomat z dostępem do bazy turystycznej Piwnicznej - Zdroju oraz rejonu Starej Lubowni.

Czytaj więcej

Piwniczna-Zdrój - wycieczki narciarskie

Beskid Sądecki posiada bardzo dogodne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej. Z myślą o narciarzach wyznakowano wiele szlaków ale właściwie wszystkie szlaki piesze można wykorzystać przy planowaniu wycieczki na nartach.

Czytaj więcej

Piwniczna-Zdrój - Warunki do uprawiania turystyki

Bogactwo walorów naturalnych (znaczne urozmaicenie rzeźby terenu, bogactwo przyrody, liczne źródła wód mineralnych), różnorodność kulturowa, fakt, iż Beskid Sądecki należy do gór średnich - łatwo dostępnych dla przeciętnego turysty oraz dobra dostępność komunikacyjna sprawiają, że teren Gminy Piwniczna jest chętnie odwiedzany przez turystów.

Czytaj więcej

Piwniczna-Zdrój - wycieczki rowerowe

Gmina Piwniczna posiada bardzo dogodne warunki do uprawiania kolarstwa górskiego. Już kilkanaście lat temu na jej terenie wyznakowano pięć szlaków rowerowych o łącznej długości około 90 km. Poza tym gęsta sieć dróg prowadzących do wysoko położonych przysiółków również bardzo dobrze nadaje się do uprawiania tej formy rekreacji.

Czytaj więcej

Piwniczna-Zdrój - piesze wędrówki

Piwniczna Zdrój jest urokliwą miejscowością położoną po obu stronach rzeki Poprad tuż przy granicy ze Słowacją. Około 30% obszaru, głównie w zachodniej części położonej na stokach pasma Radziejowej, leży na wysokości powyżej 700 m. n.p.m. Część wschodnia zajmuje tereny usytuowane w paśmie Jaworzyny Krynickiej. To korzystne położenie umożliwiło wytyczenie wielu szlaków turystycznych o ogromnych walorach widokowych.

Czytaj więcej

Najnowsze informacje o gminach