Piwniczna-Zdrój - wycieczki narciarskie

Beskid Sądecki posiada bardzo dogodne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej. Z myślą o narciarzach wyznakowano wiele szlaków ale właściwie wszystkie szlaki piesze można wykorzystać przy planowaniu wycieczki na nartach.

Mimo, że w tych górach nie występuje zagrożenie lawinowe należy pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż zimą nawet te łagodne góry mogą być niebezpieczne dla życia. Planując wycieczkę zimową trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje możliwości kondycyjne, warunki pogodowe (które mogą się zmienić w każdej chwili), warunki śniegowe i długość dnia.  Nigdy nie wybierajmy się na zimową wycieczkę samotnie gdyż w takich warunkach nawet niewielka kontuzja może mieć tragiczne skutki. W górach telefon komórkowy często ratuje życie lub zdrowie jednak równie często traci zasięg i staje się bezużyteczny. Doświadczeni narciarze znajdą tu prawdziwy relaks ( bajkowe krajobrazy, ciszę i spokój) a tym którzy chcą spróbować tej formy wypoczynku polecamy krótkie trasy grzbietowe w okolicach stacji narciarskich w Wierlchomli i Suchej Dolinie.

Piwniczna-Zdrój może być doskonałą bazą wypadową dla narciarzy uciekających od monotonii jazdy "na okrągło" w tym samym miejscu albo poznających świat z perspektywy stoku. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów (około 1 godz. jazdy) można doliczyć się co najmniej kilkunastu wartych odwiedzenia stacji narciarskich. W Mieście i Gmina Piwniczna-Zdrój znajdują się następujące wyciągi narciarskie:

"Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla" - Wierchomla Mała
"Stacja Narciarska KOKUSZKA" - Kokuszka
"Stacja Narciarska w Suchej Dolinie" - Kosarzyska

 

(Źródło: piwniczna.pl)