Piwniczna-Zdrój - Wieża Widokowa na Eliaszówce, Park Węgielnik - Skałki

Gmina Piwniczna-Zdrój zrealizowała projekt pn. „Uatrakcyjnienie szlaku turystycznego Eliaszówka z budową wieży widokowej oraz renowacja i zagospodarowanie parku Węgielnik-Skałki w Piwnicznej-Zdroju” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Wieża Widokowa na Eliaszówce

Bardzo dobrze znana trasa przez turystów: Piwniczna - Zdrój – Piwowarówka – Eliaszówka – Obidza – Sucha Dolina została uatrakcyjniona poprzez wznoszącą się na szczycie Eliaszówki 20-metrową wieżą widokową, z której można podziwiać rozległą panoramę. Ponadto na szczycie góry znajduje się zadaszona altana, miejsce na ognisko a dla miłośników kolarstwa górskiego - tor przeszkód. Na szlaku ustawione są tablice z ciekawostkami przyrodniczymi i ławeczki dla chcących odpocząc i podziwiać urokliwe widoki. Na stromych odcinkach zamontowane są schody terenowe.


Park Węgielnik - Skałki

Równie atrakcyjny jest Park Węgielnik - Skałki - znajdujący się blisko centrum. Specjalnie przygotowane ścieżki rekreacyjne z udogodnieniami w postaci drewnianych schodów i poręczy wiodą na szczyt wzniesienia, gdzie znajduje się aranżacja historyczna z odtworzonymi okopami z czasów II wojny światowej. Na polanie rekreacyjnej znajduje się grilowisko, altana, boisko do siatkówki, ścieżka zdrowia (urządzenia do ćwiczeń siłowych), a dla najmłodszych mały plac zabaw.  Znajdująca się mała wieża obserwacyjna (4m) pozwala podziwiać najbliższą okolicę.  Chyba najciekawszą atrakcją jest platforma widokowa zawieszona na wychodni skalnej. Koło skalnej ściany prowadzona jest  łańcuchowa ścieżka o wyższym stopniu trudności. 

 

 

(Źródło: piwniczna.pl)