Piwniczna-Zdrój - Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla położona jest na malowniczych stokach Pustej Wielkiej. To jedna z największych i najnowocześniejszych stacji narciarskich w Małopolsce. Jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów  Wierchomlę i Szczawnik (k. Muszyny). Dzięki specyficznemu mikroklimatowi śnieg utrzymuje się tutaj nieco dłużej, od listopada do kwietnia, dzięki czemu narciarze mogą dłużej korzystać z uroków zimy.

Miłośnicy narciarstwa mają do dyspozycji urozmaicone trasy, szerokie stoki i doskonałą infrastrukturę:
11 km tras zjazdowych
2 wyciągi krzesełkowe
7 wyciągów orczykowych
6 km oświetlonych tras
 

Łączna przepustowość wyciągów to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego.
Na terenie kompleksu znajduje się wypożyczalnia oraz przechowalnia sprzętu narciarskiego, liczne punkty gastronomiczne zlokalizowane na stokach oraz przy kasach, licencjonowana szkoła narciarska z przedszkolem narciarskim, która należy do grona najlepszych szkół w Polsce i od 4 lat posiada tytuł Mistrza Polski. W skład kompleksu wchodzi również zróżnicowana baza noclegowa na 300 osób z ***Hotelem Wierchomla SKI&SPA Resort z Restauracją Tysina, całoroczne drewniane Domki na Górce tuż przy stoku, Ratrakowania z miejscami noclegowymi dla grup turystycznych, szkolnych i turystycznych.

 

 

***Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort:
Wierchomla Mała 42
33-350 Piwniczna Zdrój
tel. (18)  414 33 33; (18) 414 31 30 ; (18) 414 31 31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.wierchomla.com.pl 


(Źródło: piwniczna.pl)