Rytro - Park LINOWY

Park LINOWY znajduje się w przepięknej okolicy w bezpośrednim sąsiedztwie Popradzkiego Parku Krajoznawczego – Beskid Sądecki (w odległości; 45 km Krynica, 20 km Nowy Sącz), przez Park wije się górski strumień, który wraz z florą i ukształtowaniem terenu tworzy cudowny krajobraz, wręcz wymarzony do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu.

ATRAKCJE PARKU LINOWEGO:
1. Trasa zielona – Standard – (długość ponad 250 metrów), min.wzrost 130 cm, trasa linowa uniwersalna, dla dorosłych i dzieci. Trasa łatwa na wysokości ok. 6-7 metrów nad poziomem gruntu licząca 15 przeszkód różnego rodzaju, takich jak przejście ścianką wspinaczkową, przejazd na deskorolce, przejazd na trapezie, przejście po siatce, itp.,
2. Trasa czerwona – Extreme -(długość ponad 300 metrów), min.wzrost 130 cm, trasa linowa trudniejsza, na znacznie wyższej wysokości sięgającej do 18 metrów na poziomem gruntu licząca 16 przeszkód, m.in. most birmański, złośliwe pętle, równoważnie, przejazd na linie Tarzana, trzy zjazdy tyrolskie itp.
3. Trasa Zjazdowa PAJĘCZAK – (łącznie ponad 250 metrów), min.wzrost 130 cm. Przejazd nad parkiem w uprzęży, ok. 160 m, lądując w specjalnej pajęczynie zawieszonej na linach bungee, w drodze powrotnej czekają trzy zjazdy: na linie, na siatce oraz na balonie.
4. Trasa ŻÓŁTA - min. wzrost 110 cm, trasa linowa dla dzieci w wieku 6+, bardzo łatwa, o długości ponad 100 metrów, położona na wysokości 2-3 metrów nad poziomem gruntu, przeznaczona dla początkujących zdobywców parków linowych. Trasa składa się z 12 przeszkód, takich jak m.in. przejście kładką, przejazd w beczce, przejście pajęczyną, tyrolka.
5. Trasa JUNIOR – Atrakcja przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Plac zabaw jest skonstruowany w formie trasy linowej i poza funkcją rekreacyjną, pełni również funkcję rozwojową i dydaktyczną umożliwiającą naukę poprzez doświadczenie.
6. ZJAZD TYROLSKI JUNIOR - Zjazd tyrolski dla najmłodszych (od 3 r.ż.) o długości ok. 30 m, zabezpczony siatką asekuracyjną. Zjazd odbywa się za pomocą liny podczepionej do systemu tyrolskiego.
7. KULE WODNE - Atrakcja dostępna dla dzieci i dorosłych.
8. Wahadło BigSWING - Za pomocą specjalnych lin wyjeżdza się na wysokość do 17 m, a następnie Instruktor zwalnia zaczep. Na początku spada się pionowo bezwładnie, a następnie wpada się w trajektorię wahadła. Lot jest niesamowity, nad urwiskiem , z szemrzącym w dole potokiem…
9. KULA ZORBING - Zakręcony zjazd w kuli po torze terenowym.

Park stworzony jest do obsługi zarówno klientów indywidualnych jak i grupowych, w tym grup szkolnych.

     

 

(Źródło: http://www.ablandia.pl/rytro.html)