Rytro - Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Ryterski Raj

Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Ryterski Raj w Rytrze – ośrodek narciarski położony w Rytrze w Beskidzie Sądeckim na północnym zboczu Jastrzębskiej Góry.


Ryterski Raj to nowoczesna Stacja Narciarska, która oferuje atrakcje przez cały rok.

W sezonie zimowym do dyspozycji narciarzy są 4 trasy.

Trasa Trudność Różnica poziomów Długość
Numer 1  Czerwony  220m  700m
Numer 2 Niebieski  220m  1200m
Numer 5 Zielony  11m  80m
Numer 3 Niebieski  50m  220m
Numer 4 Zielony  4m  50m

 

   

 

     

W sezonie wiosenno-letnim Ośrodek proponuje wyjazdy turystyczne kolejką krzesełkową na szczyt Jastrzębskiej Góry. Można stamtąd podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Sądeckiego. To także start dla kilku szlaków turystycznych m.in. na Przehybę. Na szczycie znajduje się „Rogasiowa Chatka”, gdzie każdy turysta może posilić się i ugasić pragnienie. Taras widokowy daje możliwość obserwacji licznych gniazd jastrzębi.
Dzieci mogą się bawić na placu zabaw z licznymi atrakcjami rozstawionymi przy wyciągu dywanowym. Nowością jest Summer-tubing, gdzie na specjalnie przygotowanych oponach mogą szaleć duzi i mali.
Spragnieni mocnych wrażeń mogą wsiąść na rower i przejechać się po trasie Downhill. Ekstremalny zjazd po stromym stoku daje niezapomniane wrażenia. Trasa liczy ponad kilometr długości. Została wytyczona przez profesjonalistów. Tych, którzy wolą spokojniejszą jazdę istnieje mozliwość wypożyczenia rowerów górskich.


33-343 Rytro 302 
tel. +48 (18) 443 66 06
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


(Źródło: http://ryterskiraj.pl/)