Rytro - Gospodarstwo Pasieczne Miś

 

Gospodarstwo Pasieczne MIŚ
mgr Jan Kołacz
Mistrz Pszczelarski
Obłazy Ryterskie 4 33-343 Rytro
tel. (18) 4469401,
500458314, 694207715
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Gospodarstwo Pasieczne Miś prowadzone od trzech pokoleń położone jest w Obłazach Ryterskich w południowej części gminy Rytro, które zlokalizowane jest w samym środku Beskidu Sądeckiego, w dolinie Popradu i zboczach góry Kordowiec. Od zachodu otaczają ją lesiste wzgórza pasma Radziejowej, a od wschodu pasma Jaworzyny Krynickiej. Jest to miejsce, gdzie można obserwować przyrodę i pracę pszczół. To górska przystań dla turystów i miłośników przyrody. Prowadzona przez nas gospodarka pasieczna opiera się głównie na pasiekach stacjonarnych, lecz dzięki urozmaiconej bazie pożytkowej i odpowiedniej lokalizacji możemy pozyskiwać kilka odmian miodów.

   

 

 

W ofercie:

Miód: akacjowy, lipowy, mniszkowy, rzepakowy, spadziowy, wielokwiatowy, nektarowo-spadziowy

Pierzga - jest bogatsza od pyłku o dodane przez pszczoły enzymy trawienne, miód, inhibiny, kwasy organiczne, witaminy B, E i K. Zatem, wartość pierzgi dla celów spożywczych, leczniczych oraz profilaktycznych jest wyższa niż samego pyłku kwiatowego.

Odkłady Pszczele - W sprzedaży oferujemy 4 ramkowe odkłady pszczele na ramce wielkopolskiej.

Propolis zwany inaczej kitem. Profesjonalnie pozyskany i oczyszczony propolis jest bardzo złożoną substancją bogatą w biologicznie czynne związki chemiczne takie jak flawonoidy, związki fenolowe, terpeny, substancje lipidowo – woskowe, biopierwiastki. Posiada właściwości lecznicze.

Świece. Wosk pszczeli wydzielają pszczoły robotnice za pomocą gruczołów woskowych. Wosk znalazł zastosowanie w leczeniu kataru siennego, szeregu chorób skóry, wrzodów, czyraków, skaleczeń, ran, artretyzmu, dny, schorzeń reumatycznych, również jako środek ochronny skóry. Wosk powszechnie stosuje się w kosmetyce jako składnik kremów, maści, szminek itp. oraz w wielu gałęziach przemysłu. Warto jednak wiedzieć, że płonąca świeca woskowa to nie tylko źródło światła, lecz również cenny środek o właściwościach leczniczych.

Pyłek Kwiatowy - To kompozycja wielu ważnych dla organizmu człowieka składników. Najczęściej spotyka się pyłek żółty, brązowy o różnych odcieniach, a także czarny. Ma postać delikatnego, mączystego proszku, który przez pszczoły „zbieraczki” jest poddawany naturalnemu procesowi granulowania. Pyłek to „prawdziwa kopalnia dobra – najwspanialsza, stworzona przez naturę odżywka i lek zarazem”.

Matki Pszczele - oferuje matki pszczele rasy kraińskiej.

Wiecęj...


(Źródło: www.miody-mis.pl)